עץ הבזיל פאנטסטיק

עץ הבזיל הוא מוצר חדש המבוסס על טכנולוגיה ייחודית של הרכבת צמח בזיל מטיפוס "יווני", המאופיין במבנה נוף כדורי הנושא עלים קטנים בעלי טעם מיוחד ומצטיין בניחוח נעים וחזק, על כנה (מין בזיל אחר) מהירת צימוח. 

Funtastick הם עצים קטנים מורכבים (Grafted) על גזע בסגנון בונסאי.

בעוד כל העולם מייצר בשיטת מתיחת הגזע והסרת ענפים מהחלק התחתון, אנחנו ב"חישתיל" פיתחנו שיטה אחרת לפיה אנחנו מייצרים את הגזע מצמח אחד ועליו מרכיבים "רוכב" שהוא צמח אחר מאותו מין. הפיתוח הייחודי של חישתיל זכה בפרס חדשנות בתערוכת  "Cultivate AmericanHort"  הנחשבת לאירוע המרכזי של הגננות המקצועית בצפון אמריקה.

 חישתיל היא פורצת דרך בייצור מתועש של שתילים מורכבים בעולם

עבודת ההרכבה היא ממש יצירת אומנות, הדורשת פרוטוקול גידול מדויק וסנכרון של מאות תהליכים והיא משפרת את היבול ואת סבילות הצמחים לגורמי עקה כמו בעיית השקיה, דישון ותנאי אקלים.

התוצאה היא צמח חזק בעל טעם ייחודי ומופע קישוטי המתאים לשימוש כעץ תבלין ונוי כאחד. תודות לעוצמת הצימוח של הכנה (הצמח התחתון הנושא על גבו את הרוכב) מצטיין עץ הבזיל בכושר התחדשות מהיר המאפשר ליהנות מאספקה שוטפת של עלי בזיל טריים. הודות לעמידותו הגבוהה למחלות ופגעי אקלים הוא אינו נזקק לשימוש בחומרי הדברה. במידה שהצמח יפגע בכ"ז ע"י מחלה מומלץ לקצץ כ 70% מנוף הצמח (החלק הירוק בלבד) והצמח יתאושש ויחזור לממדיו בתוך זמן קצר.
עלי עץ הבזיל של חישתיל ארומטיים וטעימים במיוחד ויכולים להעשיר כל סלט, מרק ותבשיל. בקיץ העץ מתקשט בפרחים לבנים יפים. מומלץ לגדל את עץ הבזיל במיקום חשוף לשמש ישירה, אך גם חדר מואר בטמפרטורה של מעל 16 מעלות יתאים לכך. בתקופת החורף כדאי להכניס אותו פנימה לתוך הבית ולמקמו בקרבת חלון מואר עד בוא הקיץ ואז להחזירו למרפסת .

עץ הבזיל יכול להמשיך לצמוח במשך שנים ולייצר עלים במשך כל עונות השנה. כיסוח העלים אינו מזיק וחישתיל ממליצה לקטוף את העלים באופן קבוע אך לא יותר משליש הנוף בכל פעם. עץ הבזיל מתאים לגידול בעציץ במרפסת או על אדן החלון בהתאם לעונה. רצוי מאוד לא להרטיב את עלי הצמח ולהשקות רק את המצע כדי למנוע מחלות.

מאפיינים

אופי צימוחזקוף
גובה צמח40 CM ס"מ

מאפייני גידול

תקופת שתילהall year
השקיהבינוני
חשיפה לאורשמש מלאה
(°C) טמפ'16 (night) 12 (day)
יחידות רביהUnrooted Cuttings.
זמין כ:Grafted.
אזורי מכירהNorth America.
כמות לשק25
גודל עציץ מומלץ (למגדלי עציצים) שבועות סטטוס מוצר
1L 8

  * יש לראות בהמלצות אלו קווים מנחים כלליים. מומלץ לפנות למדריך שה"מ לקבלת הוראות גידול.

*The variety data given in Hishtil's website has been received from the seed breeders and/or producers. Hishtil takes no responsibility or liability for the content.
*Do not use the information as a substitute for the instructions given by the seed companies, their agents or distributors.
*All growing information in Hishtil's website is based on methods and trials used in Israel and are given as general information guidelines only.
*All information details are not meant for use as substitute for the instructions given by the seed companies, their agents or distributors.
*All the pictures in this catalogue are shown for illustration purposes only.
*Availability is subjected to final screening and/or commercial decisions and is likely to change.